Bieg uliczny w Jastrzębiu - w sobotę utrudnienia w ruchu

W sobotę 17 września w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się VI Bieg Uliczny Jastrzębska Dziesiątka. Trasa prowadzi Aleją Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Jagiełły oraz Aleją Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Graniczną. W związku z tym w godzinach 15.45-21.00 wystąpią utrudnienia w kursowaniu linii 101, 103, 106, 107, 108, 113, 114, 116, 117, 118, 120, 122, 124, 125, 128, 131 i E-3. Nie wytyczono tras objazdowych. Kierowcy zobowiązani są przestrzegać wskazówek policji.

Za darmo uczniowie i studenci czy wszyscy?

Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji to temat, który pojawiał się wielokrotnie w rozmowach pomiędzy władzami Jastrzębia-Zdroju i Międzygminnym Związkiem Komunikacyjnym. Omawiany był również przez Zarząd MZK. Po raz pierwszy komunikacja za 0 zł w Jastrzębiu była przedmiotem szerszej dyskusji podczas obrad Zgromadzenia Delegatów MZK z udziałem przedstawicieli wszystkich 10 gmin tworzących Związek. Udział w spotkaniu, które odbyło się 26 sierpnia wzięli także radni z Jastrzębia.

Zwrot kosztów za brak kursu oraz duże spóźnienie autobusu

Są pierwsze wypłaty rekompensat za stracony czas i pieniądze. Zwrot należy się pasażerom bezskutecznie czekającym na przystanku na autobus, który nie pojawił się na trasie. Na rekompensatę można liczyć także w przypadku opóźnień. Co ważne, poniesione koszty należy udokumentować.

Od września e-bilet obowiązkowy także po 70-tce

Sprawa dotyczy pasażerów, którzy ukończyli 70 rok życia i korzystają z przejazdów bezpłatnych. Do tej pory wystarczył dowód tożsamości potwierdzający wiek. Od września obowiązkowy jest e-bilet. Oczywiście upoważnia on do przejazdów bezpłatnych, ale jego posiadanie jest konieczne. Obecnie taki obowiązek mają m.in. osoby w przedziale wieku 65-70, które korzystają ze zniżki 50%. E-bilet można odebrać w siedzibie MZK przy ul. Przemysłowej 1 w Jastrzębiu-Zdroju.

Zarząd MZK na temat sytuacji w firmie Warbus

We wtorek 19 lipca na kolejnym posiedzeniu zebrał się Zarząd MZK. Tematem głównym były problemy na liniach MZK spowodowane brakiem kierowców w firmie Warbus.

e-BILET
Historia MZK

Sonda

Które właściwości nowych autobusów uważasz za najcenniejsze?
Rozkład jazdy ONLINE
Czerwionka-Leszczyny
Jastrzębie-Zdrój
Marklowice
Mszana
Pawłowice
Pszów
Radlin
Rydułtowy
Suszec
Żory
Facebook